מה הוא קידום אתרים באינטרנט ? במה הוא מועיל ?

מה הוא קידום אתרים באינטרנט ? במה הוא מועיל ?
מה הוא קידום אתרים באינטרנט ? במה הוא מועיל ? מה הוא קידום אתרים באינטרנט ? במה הוא מועיל ?

עם עלייתם של מנועי החיפוש ובעיקר גוגל  כמקור מרכזי לאינפורמציה, עלה גם תחום קידום האתרים. קידום אתרים עוזר לבעלי עסקים, פורטלים, חנויות וירטואליות ועוד להפוך לנראים בעיני קהל היעד שלהם. מהו קידום באתרים? איך זה עובד? כיצד הוא משפיע על רווחיותו של עסק חדש או קיים? 

מהו קידום אתרים באינטרנט? 
קידום אתרים באינטרנט הוא התחום השואף למקם אתר אינטרנט מסוים במקום גבוה ככל האפשר בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש כשגוגל בראשם. כיום, גוגל אחראי על האחוז הגבוה ביותר של חיפושים אחר אתרים באינטרנט. הוכח כי רוב המשתמשים בוחרים בתוצאות החיפוש את האתרים הנמצאים בדף הראשון ובמיקום הגבוה ביותר. על ידי קידום אתר באינטרנט ניתן להעלות את כמות המשתמשים הנכנסים לאתר באופן משמעותי. 

כיצד נעשה קידום אתרים? 
ישנן שתי דרכים עיקריות – קידום ממומן וקידום אורגני. קידום ממומן מעניק לאתר מסוים עבור תשלום לגוגל (דרך ספק חיצוני) את אחד משלושת המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש. אלו מופיעים בראש הדף ומסומנים בכתב כחול על רקע שאינו לבן. הדרך שנייה היא קידום אורגני, שמטרתו לגרום לגוגל (או מנועי חיפוש אחרים) למקם את האתר בראש תוצאות החיפוש באופן טבעי. ישנן דרכים שונות להשיג מטרה זו ומקדמי אתרים משלבים לרוב כמה מהן לדוגמא: אופטימיזציה של האתר, קידום דרך החלפת קישורים ועוד. 

מה חשיבותו של קידום אתרים עבור עסק חדש? 
כאמור, קידום אתר באינטרנט מעלה את חשיפתו למשתמשים חדשים על ידי הפיכתו ל"נראה" יותר בתוצאות החיפוש. ככל שלקוחות פוטנציאלים יכנסו לאתר יותר כך המוצר/שירות/עסק מתפרסם יותר וישנו סיכוי רב יותר לזכות בלקוח. 

מה חשיבותו של קידום אתרים באינטרנט עבור עסק קיים? 
מכיוון שכיום עולם הצריכה והעסקים עובר לרשת לאנשים רבים מחפשים מידע ורוכשים מוצרים דרך הרשת, הרי שגם עסק קיים וריווחי חייב לקדם עצמו באינטרנט פן יעלם מתועדת הצרכנים. הסכנה עבור עסק שאינו מקודם באינטרנט היא המתחרים וודאי מודעים לכוחה של הרשת ועושים מאמצים להפוך לנראים יותר. כך עסק ותיק עשוי למצוא את עצמו מפסיד לקוחות לטובת מתחריו. 
 
down arrow
לייעוץ ומידע נוסף ללא התחייבות:
אני מאשר קבלת עדכוני תוכן שיווקי